Kiermasze to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Ten jednak będzie wyjątkowy…

Lokalne produkty od miejscowych wystawców, świąteczne koncerty, konkursy dla dzieci, a także darmowe porady prawne i dietetyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie na 9 grudnia przygotował Klub Lokalnych Przedsiębiorców z Pruszcza Gdańskiego. Kiermasz to doskonała okazja do zakupu świątecznych ozdób, gadżetów i innych prezentów Bożonarodzeniowych. Odwiedzający będą mieli możliwość skosztowania lokalnych produktów czy ekologicznej żywności, wysłuchać koncertów lokalnych zespołów muzycznych,  a przede wszystkim – zarazić się magią świątecznego klimatu. Pomysł na organizację zrodził się w głowach przedsiębiorców z Pruszcza Gdańskiego i okolic, którzy od kilku miesięcy tworzą Klub Lokalnych Przedsiębiorców. „Klub powstał w celu szerzenia idei lokalnego patriotyzmu gospodarczego, integrowania przedsiębiorców oraz udowodnienia, że mały warzywniak czy restauracja, mogą śmiało konkurować z wielkimi sieciami handlowymi” – mówią pomysłodawcy.

Uczestnictwo w pruszczańskim kiermaszu to nie tylko możliwość zrobienia świątecznych zakupów, ale też zaprezentowania własnych wyrobów, czy po prostu pozbycie się zawartości domowych szaf i komód. Inicjatorzy część powierzchni hali gimnastycznej przeznaczają dla mieszkańców i innych wystawców, którzy nie są członkami Klubu Lokalnych Przedsiębiorców.

Część dochodu z kiermaszu zostanie przekazana na cel charytatywny – organizację Wigilii dla potrzebujących. Kiermasz odbędzie się w sobotę, 9 grudnia w hali sportowej ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim, w godzinach 15.00 – 19.00. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel.

Kontakt do organizatorów: tel. 697 199 999, mail: klppruszcz@gmail.com