Konstanty Wieczorkowski, 11-letni uczeń ZSO nr 4 w Pruszczu Gdańskim został zaproszony do islandzkiej szkoły na serię niezwykłych warsztatów plastycznych. Jest to pierwsza tak duża akcja Fundacji Pruszczanie.pl we współpracy z ZSO nr 4, przy wsparciu międzynarodowej organizacji Origonauts. Celem akcji jest promocja młodych talentów z naszego miasta i wymiana uczniowska z Islandią.

Nawiązaliśmy kontakt z dyrekcją szkoły w Kirkjubærklustur z Islandii, która nastawiona jest nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale także na rozwój osobisty swoich uczniów. Nauczyciele zainteresowali się Konstantym z Pruszcza Gdańskiego po zobaczeniu jego profilu na Facebooku o nazwie „Konstanty lepi wszystko”. Chłopiec zamieszcza tam zdjęcia ulepionych z plasteliny kolorowych figurek bohaterów z gier, kreskówek oraz postaci wymyślonych. Wraz z kolejnymi zdjęciami rośnie popularność profilu chłopca, którego talent zauważono nie tylko w macierzystej szkole podstawowej, ale także za granicami kraju, w odległej Islandii, do której poleci na kilka dni, by w otoczeniu najdzikszych żywiołów (blisko szkoły jest wulkan, góry, lodowiec i Ocean Atlantycki), lepić w miejscu, gdzie swoją działalność rozpoczął legendarny Erró – najsłynniejszy na świecie artysta wizualny Islandii.

Konstanty przedstawi rówieśnikom swój oryginalny pomysł na spędzanie wolnego czasu oraz będzie uczestniczył we wspólnych warsztatach z islandzkimi kolegami. Uprawianie takiej formy sztuki, jaką proponuje Konstanty, to nie tylko rozwijanie swojego talentu plastycznego i wyobraźni, ale jest to także doskonała lekcja dyscypliny oraz organizacji czasu pracy, a także, co najważniejsze, pozawerbalny sposób komunikacji.

Z niecierpliwością czekamy na relację Konstantego z pobytu w Islandii oraz na jego kolejne sukcesy.
Na dole, w galerii kilka prac Kostka, po więcej udajcie się na jego profil.
Wejdźcie i wesprzyjcie Kostka swoim lajkiem:
www.facebook.com/kosteklepi

#kosteklepi

[Jacek Wałdoch]