Policjanci z Komisariatu Policji w Kolbudach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o kradzieże z włamaniem do szafek na siłowniach. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Na początku bieżącego tygodnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kolbudach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. 35-latek i 28-latek są podejrzani o kradzież z włamaniem do szafek na jednej z siłowni na terenie Gminy Kolbudy.  Mężczyźni swoim zachowaniem wzbudzili czujność pracowników lokalu, gdyż wykupili jednorazowe karnety i nie byli zainteresowani treningiem, tylko kręcili się w okolicy szatni. W tego typu obiektach klienci często zostawiają w szafkach pieniądze i różne wartościowe przedmioty. W niedługim czasie okazało się, że jednemu z ćwiczących zginęły pieniądze. Zawiadomiono Policję i już po kilku minutach na miejscu pojawił się patrol stróżów prawa.  Mundurowi przystąpili do przeszukania i już po chwili okazało się, że mężczyźni mieli przy sobie sprzęt, który służył do włamywania się oraz pieniądze, które prawdopodobnie zostały ukradzione.

Policjanci zatrzymali 28 i 35-latka i przewieźli ich do policyjnego aresztu. Usłyszeli oni już zarzut kradzieży z włamaniem, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Śledczy, pracując nad tą sprawą, sprawdzą oczywiście, czy zatrzymani nie są powiązani z innymi tego typu sprawami.

MNR

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.