Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali awanturującego się sąsiada. Agresywny 28-latek uciekł z mieszkania przed przyjazdem radiowozu. Po kilku minutach został zatrzymany. Mężczyzna był nietrzeźwy miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane kradzieże. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu.

W środę (27 września br.) o godz.16.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy Pruszcz Gdański, że agresywny mężczyzna wszczyna awantury z sąsiadami. Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol interwencyjny. Na miejscu okazało się, że mężczyzna uciekł. Po kilu minutach został zatrzymany i przewieziony do komendy. Policjanci zbadali jego stan trzeźwości i okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informacyjnych policjanci ujawnili, że od kilku miesięcy jest poszukiwany listem gończym za popełnione kradzieże oraz do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Sąd rejonowy w Gdańsku orzekł wobec niego karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Poszukiwany awanturnik trafił do policyjnego aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

[mat. prasowe policji]