Realizowana jest budowa przejścia dla pieszych, które połączy Lidla z centrum handlowym, znajdującym się po drugiej stronie ul. Kopernika. Wniosek w tej sprawie złożył już prawie dwa lata temu radny miasta Bartłomiej Chrząszcz (Samorządność), który wyjaśnia:

Jako mieszkaniec Osiedla Wschód zauważyłem, że podczas remontu ul. Kopernika mieszkańcom nie zaoferowano swobodnego przejścia między Lidlem a centrum handlowym, przez co przebiegają oni w miejscu niedozwolonym, co może być przyczyną tragedii. Natychmiast zawnioskowałem o budowę przejścia dla pieszych, które poprawi bezpieczeństwo na drodze i ułatwi przemieszczanie się między dwoma dużymi sklepami. Cieszę się, że w końcu podjęto realizację tego przedsięwzięcia.

Można jedynie żałować, że postulat radnego czekał na realizację blisko dwa lata i dziwi fakt, że zarówno podczas budowy centrum handlowego, jak i remontu ul. Kopernika architekci i władze miasta nie dostrzegły naturalnej potrzeby mieszkańców, którzy chcieliby przejść z Lidla do kolejnych sklepów po drugiej stronie ulicy. 

20161108_160706-01