Co, gdzie, kiedy?
11 sierpnia, wieczorem, na przystani kajakowej w Juszkowie, spotkamy się, by razem podziwiać spektakularne zjawisko – deszcz meteorów Perseidy. Miłośnicy nocnego nieba oraz ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z astronomią, są serdecznie zaproszeni do wspólnego uczestnictwa.
Zapraszamy o 20:00 / Przystań Kajakowa w Juszkowie/ Weźcie ze sobą koce
Adres: Sportowa, 83-000 Juszkowo /
Link do Google Maps: https://goo.gl/maps/7DDMqatyaMPHQnwq5

Dla pasjonatów wyposażonych w teleskopy, przygotowaliśmy specjalne miejsce na deptaku pod skarpą. Niezależnie od poziomu wiedzy czy umiejętności, zachęcamy każdego z Was do dzielenia się obserwacjami ze wszystkimi chętnymi, którzy jeszcze nie mieli okazji sięgnąć dalej, niż ich własne oczy. Ta noc może okazać się prawdziwym odkryciem!

Grill.
Czeka na Was również wyjątkowe doświadczenie kulinarno-astronomiczne. Na miejscu będzie wystawiony grill, więc jeśli odczujecie głód, będziecie mogli skorzystać z możliwości przygotowania sobie pysznego posiłku. Pamiętajcie tylko, że obowiązuje zasada „własny koszyczek” – czyli każdy je to co lubi.

Ważny cel.
To jednak nie wszystko! Spotkanie ma również szlachetny cel. W trakcie obserwacji zbieramy datki na leczenie Grzegorza, mieszkańca Pruszcza Gdańskiego, który potrzebuje pomocy. Każda złotówka ma ogromne znaczenie. Jeśli chcesz wesprzeć tę ważną inicjatywę, możesz dokonać wpłaty na stronie: link do zbiórki.

Kosmiczna audycja.
Pamiętajcie, że wieczór zaczynamy o godzinie 21:30. To również wyjątkowa okazja, by skorzystać z kosmicznej audycji prowadzonej przez Radio Spin. Przyda się więc mieć ze sobą słuchawki, aby w pełni oddać się niesamowitemu atmosferycznemu otoczeniu.

Kapryśna pogoda.
Miejmy jednak na uwadze, że pogoda bywa kapryśna. W przypadku nieprzychylnej aury, istnieje możliwość przeniesienia wydarzenia na następny dzień (12.08, sobota).
Zachęcamy do śledzenia wątku, gdzie będziemy na bieżąco informować o ewentualnych zmianach.
Link do wydarzenia na fcb: https://www.facebook.com/events/s/perseidy-czyli-noc-spadajacych/799965854841256/

Do zobaczenia w Juszkowie!
Organizatorzy:
Patron medialny: