Pruszczańscy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych. Podczas czynności policjanci zatrzymali także 38-latka, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna usłyszał już zarzut od funkcjonariuszy PUCS organizowania gier hazardowych wbrew przepisom ustawy. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania, które miały na celu zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

Funkcjonariusze kontrolowali salon gier w Pruszczu Gdańskim, gdzie sprawdzali legalność maszyn i wymagane przepisami prawa zezwolenia. Mundurowi podczas działań zabezpieczyli łącznie 5 automatów do gier hazardowych o wartości ponad kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzić funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Podczas czynności policjanci zatrzymali też 38-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym w związku z wcześniejszym wyrokiem sądowym. Zatrzymany usłyszał już od funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zarzut organizowania gier hazardowych wbrew przepisom ustawy.

38-latek został przewieziony przez policjantów do jednostki penitencjarnej, gdzie będzie odbywał zasądzony wcześniej wyrok pozbawienia wolności.

Na podstawie norm kodeksu karno-skarbowego za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.