Policjanci z Pruszcza Gdańskiego spotkali się z przedszkolakami z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku. Mundurowi opowiadali najmłodszym jak wygląda praca policjanta, a w szczególności przypomnieli o bezpieczeństwie.

We wtorek Policjanci z Pruszcza Gdańskiego odwiedzili przedszkolaków z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku. W trakcie spotkania mundurowi opowiadali, z jakimi wyzwaniami wiąże się nasza służba, przybliżyli jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać policjantem oraz przypomnieli o numerach alarmowych.

Ważnym elementem spotkania było przedstawienie przedszkolakom zasad bezpieczeństwa na drodze. Z uwagi na porę roku, mundurowi wyjaśnili, dlaczego noszenie elementów odblaskowych zwiększa ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo. W związku z powyższym policjanci opowiedzieli o kampanii społecznej pn. „Świeć przykładem – noś odblaski”. Wychowankowie ZKiW w Bielkówku dowiedzieli się, gdzie i w jaki sposób umieszczać elementy odblaskowe.

Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć policyjne wyposażenie oraz radiowóz. Przedszkolaki w ramach podziękowań wręczyli laurki i obrazki, a spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.