Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący tym autem mężczyzna jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie kolejnych czynności policjanci ustalili, że 24-latek prowadził auto, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Ponadto mundurowi podczas tej interwencji znaleźli przy 24-latku kilkanaście gramów narkotyków-amfetaminy.

Substancja została przekazana do badań laboratoryjnych, a mężczyzna przewieziony do policyjnego aresztu.

Zatrzymany odpowie niebawem przed sądem za swoje czyny. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanemu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu kierowania, a także posiadania narkotyków.

Oczywiście 24-latek został przekazany do jednostki penitencjarnej, gdzie będzie odbywał zasądzone wcześniej wyroki pozbawienia wolności.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

MNR