Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowali debatę z rodzicami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w szczególności przemocy wśród młodych ludzi oraz środków psychoaktywnych.

W ubiegłą środę w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się debata zorganizowana przez mundurowych wspólnie z dyrekcją szkoły. W spotkaniu brało udział kilkadziesiąt osób, z których znaczna większość to rodzice. Tematem debaty było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze poruszyli temat ogólnorozumianej przemocy, a także środków psychoaktywnych stosowanych przez młodych ludzi.
Poza ogólnym przedstawieniem problemu policjanci opowiedzieli, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec tego typu działaniom. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, na jakie środki narażone są ich pociechy oraz jaki wpływ mają na ich funkcjonowanie w środowisku. Ponadto policjanci podali przykłady najczęściej stosowanej 
cyberprzemocyktóra w dobie Internetu jest łatwym i często niezauważalnym sposobem do wyrządzenia komuś krzywdy.

Część spotkania była poświęcona odpowiedzialności karnej małoletnich, celem uświadomienia, co może grozić za popełnione czyny karalne. Policjanci przypomnieli też, o numerach alarmowych oraz instytucjach pomocowych, do których w razie problemu można się zgłosić. Oczywiście przypomniano o funkcji policjantów dzielnicowych, profilaktyków i Zespołu do Spraw Nieletnich, którzy na co dzień współpracują z pedagogami i dyrekcjami szkół, aby zapobiegać aktom przemocy wśród młodzieży.

W każdym bloku tematycznym był czas na dyskusje i pytania ze strony uczestników debaty. Szczegółowe pytania, które usłyszeli policjanci, bezsprzecznie świadczą o dobrze dobranych tematach spotkania.

Na końcu debaty uczestnicy wypełniali ankiety, gdzie oceniali m.in. przygotowanie prelegentów, wskazywali na potrzebę organizowania tego typu spotkań oraz tematów, które mogłyby zostać poruszone podczas kolejnych debat.