Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali mężczyznę, który bez wymaganego zezwolenia przechowywał w swoim mieszkaniu jedną jednostkę broni palnej. Ponadto 29-latek miał przy sobie podrobiony blankiet prawa jazdy na swoje nazwisko. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Używanie podrobionego dokumentu jako autentycznego podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Na wniosek policji pruszczańska prokuratura obejmie mężczyznę dozorem policji.

W środę (27 kwietnia br.) o godz. 21.45 kryminalni z pruszczańskiej komendy policji sprawdzając powziętą informację o nielegalnym posiadaniu broni, pojechali do jednego z domów w Pruszczu Gdańskim. Jego właściciel był zaskoczony wizytą stróżów prawa i stwierdził, że nie dysponuje nielegalną bronią ani amunicją. Policjanci przeszukali jego mieszkanie i w pokoju na stole znaleźli jedną jednostkę broni palnej, pięciostrzałowego koltA. Mężczyzna
miał przy sobie podrobiony blankiet prawa jazdy na swoje nazwisko. Wcześniej w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. 29-letni mieszkaniec Pruszcz Gdańskiego został zatrzymany a zabezpieczoną broń przekazano do badań biegłemu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu dwóch zarzutów, posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia oraz używanie podrobionego dokumentu jako autentycznego. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Używanie podrobionego dokumentu jako autentycznego podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Na wniosek policji pruszczańska prokuratura obejmie mężczyznę dozorem policji.

[materiały prasowe policji]