Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, które zakończyły się debatą społeczną w Straszynie. Mundurowi od początku czerwca jeździli po szkołach. Dzieci odwiedzały budynek komendy.  Podczas spotkań policjanci mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zachowaniach podczas zabaw na podwórku oraz radzenia sobie z  agresywnym psem.

Podczas kończącego się już roku szkolnego policjanci z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzali wiele spotkań z uczniami szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Funkcjonariusze  mówili dzieciom
o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu,
a w szczególności zabawami nad wodą oraz radzeniu sobie z agresywnym psem.

Uwiecznieniem wszystkich spotkań przed wakacyjnymi była wczorajsza debata, która odbyła się
w szkole  w Straszynie, gdzie policjanci rozmawiali z rodzicami na temat bezpieczeństwa ich dzieci. Mundurowi przypominali dorosłym o  zasadach mających wpływ na bezpieczne spędzanie czasu przez ich pociechy. Powiedzieli również o Krajowej Mapie Zagrożeń, aplikacji Moja Komenda.

Dzieci, które w czerwcu odwiedziły policjantów w komendzie zobaczyły z bliska sprzęt policyjny
i otrzymywały drobny podarunek w postaci odblasku lub magnesu, żeby pamiętać jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacji.

MNR