Wczoraj 16 stycznia policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem 52-letniej pieszej. Według wstępnych ustaleń 26-letni kierujący bmw na wyznaczonym przejściu dla pieszych najechał na przechodzącą przez jezdnię kobietę.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Wczoraj 16 stycznia po godzinie 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łęgowo. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol z drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalił jego przebieg. 26-letni kierujący bmw na wyznaczonym przejściu dla pieszych najechał na przechodzącą przez jezdnię 52-letną kobietę. Poszkodowana piesza została odwieziona do szpitala w Gdańsku.

Policjanci wspólnie z technikiem kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdu i wykonali oględziny miejsca wypadku oraz szkic sytuacyjny, a także zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierującego -był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali także prawo jazdy 26-letniemu kierowcy.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ponawiają apel do wszystkich użytkowników dróg. Mając na uwadze trudne, zimowe warunki kierujący powinni jechać wolniej, ostrożniej i zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze. Oczywiste jest, że mniejsza prędkość pozwoli na zahamowanie na krótszym odcinku drogi lub bezpieczne wykonanie innych manewrów. Każdy z uczestników ruchu drogowego powinien dostosować swoje zachowanie do tego, że zimą droga bywa śliska, widoczność jest ograniczona i dla bezpieczeństwa własnego oraz innych osób warto zachować szczególną ostrożność.