Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych. Kierowca lexusa prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącej ciężarówki. 76-lenia pasażerka lexusa trafiła do szpitala. Kierowcy lexusa zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

W środę (27 kwietnia br.) o godz. 9.45 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierowców.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 78-letni mieszkaniec gminy Ustka jadący lexusem w kierunku Elbląga w miejscowości Cedry Małe najechał na tył jadącego przed nim ciężarowego mana. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 76-letnia pasażerka lexusa. 37-letni kierowca ciężarówki oraz kierowca lexusa byli trzeźwi. Kierującemu lexusem zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu.

[materiały prasowe policji]

Pruszcz lexus najecha+é na ty+é ci¦Ö+-ar+-wki