W niedzielę o godz. 1.50 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na ulicy Gdańskiej w Granicznej Wsi gmina Trąbki Wielkie doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierującego.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 21-latek jadący skuterem w kierunku Pawłowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnie wraz z pasażerem. Kierowca oraz jego 30-letni pasażer byli nietrzeźwi mieli ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj trafili do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku a skuter został odholowany na parking. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny skutera.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2017 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 64 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

KPP