Dzisiaj o godz. 11.43 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na ulicy Staropolskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Sadową w Kowalach doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadący rowerem 21-letni gdańszczanin wjechał na oznakowane przejście dla pieszych nie stosując się do sygnalizacji świetlnej, gdy był nadawany sygnał czerwony i zderzył się bocznie volkswagenem golfem. 63-letni gdańszczanin kierujący golfem oraz podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. Rowerzysta trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na rowerzystę nałożono mandat w wysokości 300 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Jednocześnie przypominają, że przejście dla pieszych jest powierzchnią jezdni przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególna ostrożność.

KPP