W imieniu organizatora, mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na kolejną imprezę, tym razem nie tylko mającą na celu doskonalenie technik jazdy.
Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje
– Automobilklub Morski
– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom
– Mercedes Spot Trójmiasto
– Garage Style
oraz władze okolicznych miejscowości, aby przy okazji naszej świetnej zabawy zebrać fundusze na dalsza walkę z chorobą…

Trochę historii
Marcelinka urodziła 10 stycznia 2017 roku. W okresie prenatalnym zdiagnozowano u niej odwrócenie trzewi. Pomimo tej wady Marcelina zaraz po urodzeniu nie okazywała żadnych dodatkowych objawów choroby. Niestety, w drugim miesiącu jej życia po badaniu laparoskopowym stwierdzono u niej wrodzoną atrezje dróg żółciowych, polisplenie, marskość żółciową wątroby oraz cholestazę zewnątrzwątrobową.

Żeby uratować życie naszej córki lekarze wykonali zabieg Kasai polegający na przyłączeniu jelita grubego do wnęki wątrobowej w celu umożliwienia odpływu żółci z wątroby.

Zabieg okazał się skuteczny jedynie w niewielkim stopniu, u Marceliny nadal utrzymywały się bardzo wysokie, niekorzystne parametry wątroby jak i żółtaczka.
Niestety kolejne wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie pokazały nam coraz gorsze wyniki badań. Poprzez żylaki przełyku, nadal postępującą marskość wątroby, czy też wodobrzusze zostaliśmy wpisani na listę aktywną przeszczepową.
31 października 2017 roku Marcelinka dostała nowe życie. Dawcą wątroby był tata.
Pomimo bardzo ciężkiej choroby Marcelinki rodzice nie tracą nadziei na jej wyzdrowienie i robią wszystko aby zapewnić jej jak najlepszą opiekę. Leczenie Marceliny wymaga regularnego podawania drogich niekiedy nierefundowanych leków oraz immunosupresji. Konieczność zakupienia drogich leków, szczepionek, rehabilitacja oraz wyjazdy do Warszawy szybko wyczerpały nasze skromne oszczędności, dlatego też zwracamy się z prośbą o pomoc w ratowaniu naszej kochanej córki.
Prosimy o pomoc !
Rodzice Marcelinki
Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.
Darowizna na rzecz Marceliny Haska
RAIFFEISEN BANK nr konta
94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

Plan pikniku
Wszystkie osoby wytypowane do przyjazdu swoimi samochodami/pojazdami na teren Auodromu Rusocin prosze są o zrzutkę na rzecz Marcelinki w wysokości 5zł na bramie wiazdowej , lub więcej (osoby startujące w przejazdach na czas są zwolnione z zrzutki na bramie) do puszki i ustawia się w wyznaczonym miejscu, żeby nie było statycznie mamy w planie zrobić przejazdy z pomiarem czasu, w tym wypadku wpisujemy się na listę, odbędzie się około 5 pętli, za które wrzutka wynosić będzie 30pln, dla chętnych więcej, w końcu to akt pomocy z naszej strony.
Wszystkich zapraszamy od godziny 10.00-18.00
Chętnych do przejazdów z pomiarem czasu zapraszamy od godziny 9.00 (odprawa, badanie kontrolne, weryfikacja dokumentów)
W trakcie przewidujemy ognisko, plac zabaw dla najmłodszych, pokazy z ratownictwa, punkt informacyjny AK Morski, pełne zaplecze sanitarne, edukacje mieszkańców oraz integracje z nimi.

Podczas festynu odbywac się będzie zbiórka NAKRĘTEK , zatem czas start zbieramy i przywozimy 🙂

Do zobaczenia na miejscu!!!