Dzisiaj 9 listopada w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Kleszczewie (gm. Trąbki Wielkie, p. gdański). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 40-letni kierujący audi na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 222 z ul. Skarszewską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 27-letnimu mężczyźnie jadącemu bmw. Kierowca audi został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku. Zostali odwiezieni do szpitali w Gdańsku.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsc wypadków, szkice sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierujących-byli trzeźwi.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o konieczności koncentracji uwagi na tym, co dzieje się na drodze. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki atmosferyczne powodują ograniczenie widoczności, a jezdnia bywa śliska, należy zachować uwagę i zmniejszyć prędkość. Pamiętajmy o tym, że mniejsza prędkość pozwala na zareagowanie na zmiany w otoczeniu i bezpośrednio oddziałuje na krótszą drogę hamowania.

MNR