W niedziele w Kielcach odbyła się uroczysta premiera filmu Sami Swoi Początek w reżyserii Artura Żmijewskiego. Dlaczego o tym piszemy? A dlatego, że w pierwszych scenach filmu możecie zobaczyć rodowitego pruszczanina Arona Komodzińskiego-Bąka, który wciela się w postać młodego Pawlaka. Aron ma 11 lat i jest uczniem piątej klasy, jest też bramkarzem Czarnych Pruszcz. Postanowiliśmy zamienić z Aronem kilka zdań na ten temat.

 

Aron, byłeś na premierze w Kielcach, powiedz jak to jest widzieć się na dużym ekranie?

Przed wejściem na sale kinową byłem delikatnie zestresowany, ale jak tylko film się zaczął wszystko od razu minęło. To było dla mnie bardzo fajne doświadczenie, na planie panowała świetna atmosfera – jak film się zaczął wszystkie te fajne chwile mi się przypomniały.

Czy podczas nagrywania scen miałeś tremę?

Był jeden stresujący dla mnie moment, kiedy nie wychodziła mi jedna ze scen, musieliśmy powtarzać ją kilka razy, ale potem pan Zamachowski też się pomylił i zobaczyłem, że to jest normalne, że każdy może się pomylić i nie zawsze wszystko wychodzi idealnie za pierwszym razem.

 

Co wspominasz najmilej?

Kiedy z panem Bobikiem, który gra starszego Pawlaka rozmawialiśmy o roli, dał mi dużo wskazówek, opowiadał mi jaka jest nasza postać, dlaczego tak reaguje w pewnych sytuacjach, to było bardzo fajne.

A czy coś było dla Ciebie wyzwaniem?

Największym wyzwaniem było to, jakim językiem mówiłem podczas kręcenia filmu. Na początku, czytając swoje sceny, nie do końca rozumiałem co czytam. Z rodzicami przerabiałem prawie każde zdanie, żeby wiedzieć co mówię.

 

Czy coś Cię zaskoczyło?

Największym zaskoczeniem dla mnie były sceny, które nagrywaliśmy np. cały dzień, a teraz nie ma ich w filmie.

Doszły nas słuchy, że Sami swoi Początek to początek Twojej przygody z filmem – ale nie koniec…  Dokładnie, w tym miesiącu zaczynam zdjęcia do kolejnego filmu, ale nie chce jeszcze mówić o szczegółach, jeszcze jest za wcześnie. Powiem tylko tyle, że jest to kolejna część filmu o nie do końca świętym Mikołaju.

W takim razie trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Gratulujemy, dziękujemy pięknie za wywiad i życzymy powodzenia
Dorota Radomska

Galeria