Kolejna gmina pod lupą Klubu Republikańskiego, tym razem przyjrzeliśmy się radnym z Gminy Pszczółki. Niestety Gmina Pszczółki nie wywiązuje się najlepiej z zamieszczania protokołów z sesji w Biuletynie Informacji Publicznej, więc naszą analizę oparliśmy na protokołach już zamieszczonych. Podobny problem jak zobaczycie będzie w Gminie Przywidz i Mieście Pruszcz Gdański, ale to już niebawem (dajemy jeszcze szanse poprawy J).

W gminie pszczółki liderem, jeżeli chodzi o ilość interpelacji i zabranych głosów w dyskusji jest radny Maciej Urbanek, który 12 raz zabrał głos i zgłosił 4 interpelację. Potwierdza po raz kolejny, że należy również w obecnej kadencji do najbardziej pracowitych radnych.

Pszczółki

Widzimy też niepokojący trend, który może świadczyć, ze radni z długoletnim stażem w radzie stają się „wypaleni” – im mniejszy staż radnego tym większa aktywność na sesji poprzez interpelacje i zabrany głos. Wielu radnych nie zabrało głosu oraz nie zadało żadnej interpelacji.

Pszczółki 2

Widoczne jest również zjawisko dużej aktywności radnych z opozycji przy bierności radnych wybranych z listy urzędującej wójt Hanny Brejwo.