Policjanci z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali kierowcę bmw, który prowadził samochód pomimo cofniętych uprawnień. Podczas kontroli drogowej 30-letni mieszkaniec Pszczółek był bardzo wulgarny, agresywny i usiłował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. złotych.

W środę (05 kwietnia br.) o godz. 8.10 w Warczu gmina Trąbki Wielkie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna decyzją starosty powiatu gdańskiego z dnia 24 stycznia br. ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Podczas kontroli 30-letni mieszkaniec Pszczółek był bardzo wulgarny, agresywny i usiłował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został zatrzymany a jego samochód odholowano na parking.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu dwóch zarzutów tj. kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

 

[mat. prasowe policji]