Policjanci z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Podejrzany podczas libacji alkoholowej pchnął nożem w klatkę piersiową 45-latka. Policjanci zatrzymali go w mieszkaniu jego matki. 41-latek był nietrzeźwy, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj gdański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

W poniedziałek (8 maja br.) o godz. 19.56 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego w Gdańsku informacją, że podczas szarpaniny w jednym z mieszkań na ternie gminy Pruszcz Gdański doszło do ugodzenia nożem.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że podczas libacji alkoholowej 41-letni syn właścicielki mieszkania ugodził nożem w klatkę piersiową jej 45-letniego konkubenta. Ranny mężczyzna natychmiast został przetransportowany do szpitala. Podejrzanego zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Podczas zatrzymania był nietrzeźwy, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podejrzany 41-latek został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia. W środę (10 maja br.) gdański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

 

[materiały prasowe policji]