Na zeszło tygodniowej sesji Rady Miasta jeden z radnych zapytał obecnego na posiedzeniu Rady Ryszarda Świlskiego, członka Zarządu Województwa o szczegóły dotyczące remontu ulicy Zastawnej. Ale chyba nie takiej odpowiedzi spodziewali się radni.

Pan Świlski poinformował, że firma STRABAG, która wygrała przetarg nie wywiązuje się z umowy i nie przestrzega harmonogramu. W związku z tym nastąpi wypowiedzenie umowy z winy wykonawcy, a cała sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie.

Remont ulicy Zastawnej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 226 miał kosztować Urząd Marszałkowski 37 milionów złotych. Według Pana Świlskiego firma STRABAG wystąpiła z dodatkowymi roszczeniami w kwocie 21 milionów złotych praktycznie nie uzasadniając takiego ruchu. 

Problem z ulicą Zastawną wpisuje się niestety w negatywny trend związany z lokalnymi inwestycjami, o którym pisaliśmy na początku roku https://pruszczanie.pl/problemy-z-inwestycjami-w-pruszczu-gdanskim/

Jak widać problem staje się coraz bardziej poważniejszy. Jakie mogą być jego rozwiązania? Zapewne ograniczenie inwestycji lub zadłużanie się samorządów. Zobaczymy co przyniosą nam następne miesiące. A ulica Zastawna? Staje się powoli reliktem…

 

Krzysztof Szpila