Miniony rok zamknęliśmy niepowetowaną stratą. Odszedł od nas niezwykły pruszczanin, nasz bliski kolega, „mały, wielki człowiek”, który był doskonały mimo swojej niedoskonałości.

Grzegorz Czapiewski prowadził na tyle bogatą aktywność, że zawsze trudno było odpowiedzieć na z pozoru proste pytania, kim On był i czym się zajmował. Działacz społeczny, polityczny, kandydat do Rady Miasta z ramienia Samorządności, stand-upowiec, przedsiębiorca… w zasadzie był wszędzie, gdzie coś się działo i chętnie się tam udzielał. Mimo swojej choroby (choć może właśnie przez nią) czerpał z życia to, co najlepsze, nie tracąc przy tym ani chwili, ponieważ zdawał sobie sprawę z ulotności swojego istnienia.

Grzegorz urodził się w 1982 r., mieszkał w Pruszczu Gdańskim przy ul. Ogrodowej. Studiował pedagogikę resocjalizacyjną oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Swoje życie zawodowe związał jednak z własną działalnością gospodarczą z obszaru szeroko pojętej reklamy w Internecie – od założenia, prowadzenia i pozycjonowania stron internetowych po fotografię lotniczą z wykorzystaniem dronów. Przemieszczanie się swoim samochodem na spotkania nie stanowiło dla niego żadnego problemu.

Grzesiu znany był także jako świetny komik, potrafiący wywołać uśmiech u największego malkontenta. Udzielał się w stand-upach, goszcząc na trójmiejskich scenach obok sław polskiego środowiska kabaretowego. Prowadził także swój kanał na Youtube spod znaku O.K.J.W., gdzie wraz z przyjaciółmi zamieszczał krótkie, zabawne filmiki.

Wszystkim życzliwy, zawsze uśmiechnięty amator dobrego towarzystwa i rozmów przy barowym stole.

O jego wielkości niech świadczy to, że udając się w ostatnią drogę nie zapomniał o potrzebujących. Przysłużył się z zaświatów, przekazując swoje serce, które bije teraz u kogoś innego, dając radość i uśmiech jego bliskim. Cały Grzesiu…

Pragniemy poinformować, że nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w czwartek (5 stycznia) o godz. 11:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim.