W niedzielę (12 lutego br.) o godz. 00.05 policjanci z pruszczańskiej drogówki patrolujący rejon Pruszcza Gdańskiego na jednej z ulic zauważyli kierowcę hyundaia jadącego od lewej do prawej krawędzi jezdni. Zawrócili i za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowym usiłowali zatrzymać samochód. Kierowca nie reagował, uciekając stracił panowania na kierownicą i uderzył w ogrodzenie posesji oraz przyczepę reklamową stojącą na podwórku.

Policjanci sprawdzili dane kierowcy oraz podróżujących z nim pasażerów. 30-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego kierujący samochodem był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie miał w ogóle uprawnień do kierowania. Mężczyzna został ukarany trzema mandatami karnymi za niezastosowanie się do poleceń w celu uniknięcia kontroli, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za kierowanie pomimo braku uprawnień na łączną kwotę 1500 złotych. Łącznie
nałożono na niego 14 punktów karnych. Podróżujący z nim 59-letni właściciel auta został ukarany 300 zlotowym mandatem karnym za udostępnienie samochodu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

MNR