Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak wspólnie z Panią Magdaleną Kołodziejczak Wójtem gminy Pruszcz Gdański zorganizowali debatę społeczną dla seniorów z pruszczańskiej gminy. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Większa świadomość, większe bezpieczeństwo”. Debata odbyła się w Ośrodku Kultury i Sportu w Cieplewie.

Pruszcz debata

W poniedziałek (06 lutego br.) o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury i Sportu przy ulicy Długiej 20a w Cieplewie gmina Pruszcz Gdański odbyła się debata społeczna skierowana do seniorów pruszczańskiej gminy. Organizatorem debaty była Pani Wójt oraz Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 80 słuchaczy Akademii Seniora.

W sali zgromadzili się seniorzy, Pani Wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, policjanci na czele z Komendantem insp. Radosławem Pietrzakiem, Komendant Straży Gminnej w Łęgowie Tomasz Grabowski, psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku nadkom. Magdalena Orzechowska- Bączyk oraz Pani notariusz Magdalena Mrozowska, która opowiedziała m.in. o sprawach spadkowych, darowiznach i służebności.

Policjanci apelowali do seniorów aby nie dali się oszukać. Przestrzegali przed oszustami działającymi tzw. „metodą na wnuczka”. Pani psycholog przedstawiła mechanizm działania przestępców, którzy  dzwoniąc przeważnie do osób starszych i udając bliskich, wyłudzają pieniądze. Oszuści udają nawet policjantów lub innych funkcjonariuszy, żądając przekazania im pieniędzy pod pretekstem prowadzenia działań śledczych. Policjanci podkreślili, że służby państwowe NIGDY NIE ŻĄDAJĄ

Pruszcz debata (4)

PRZEKAZANIA PIENIĘDZY, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z Policją pod nr 997, 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić ich o próbie oszustwa.

 

[mat. prasowe policji]